Wizytówki Google

Pozycjonowanie wizytówek Google

Poprawię widoczność Twojej firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania poprzez pozycjonowanie wizytówki Google i lokalne SEO.

Zajmuję się prowadzeniem wizytówek Google. Moim zadaniem jest sprawić, aby Twój profil firmowy wspinał się coraz wyżej w wynikach lokalnego wyszukiwania. Tak abyś zdobywał nowych, lojalnych klientów do Twojego biznesu.

Czym są lokalne wyniki wyszukiwania?

Gdy klient szuka lokalnej usługi, np. „kosmetyczka Wrocław” albo „mechanik Katowice” to wyszukiwarka Google, w zależności od urządzenia, na którym klient aktualnie wyszukuje, wyświetli wyniki w takiej formie:

Jakie jest moje zadanie pozycjonując wizytówki Google?

Moim zadaniem jest umieszczenie Twojej firmy w górnej części wyników wyszukiwania lokalnego. Docelowo TOP3.

Oto jak można to osiągnąć:

Pozycjonowanie Wizytówek Google

Jest to usługa polegająca na pozycjonowaniu, optymalizacji i prowadzeniu wizytówki Twojej firmy w Google. Jeśli jeszcze nie posiadasz wizytówki w Google, usługa ta obejmuje również jej założenie i weryfikację. W tym wariancie pracuję nad atrakcyjnością Twojej wizytówki. Wykorzystuję dane na temat klientów wyszukujących usług takich jak Twoja. Na ich podstawie rozwijam Twoją wizytówkę. Pozwoli to osiągać coraz to wyższe pozycje w rankingu. W perspektywie długoterminowej jest to opcja najtańsza i przynosząca długotrwałe rezultaty.

Lokalna Reklama Wizytówki Google

Prowadzenie kampanii Google Ads, dzięki którym Twoja firma od razu znajdzie się na szczycie listy lokalnego wyszukiwania. Jest to opcja przynosząca natychmiastowe rezultaty, jest szybka i skuteczna. Najczęściej bywa znacznie droższa niż wariant tradycyjnego pozycjonowania.

Usługi Dodatkowe

W ramach działalności oferuję szereg opcji dodatkowych, związanych z prowadzeniem Twojej wizytówki. Mogę przeprowadzić profesjonalną sesję zdjęciową Twojego lokalu, wyposażenia, produktów, pracowników. Mogę również przygotować nagrania wideo, które następnie wykorzystamy w wizytówce. Oferuję również przygotowanie wirtualnego spaceru, który urozmaici Twoją wizytówkę. Google nagradza wizytówki, które zawierają wartościowe materiały, pozycjonując je wyżej w wyszukiwarce. Sprawdź portfolio sesji zdjęciowych: www.fotospark.pl

Najczęściej zadawane pytania

Pozycjonowanie wizytówki Google oraz lokalne SEO mogą być złożonymi zagadnieniami, wokół których pojawiło się sporo wątpliwości. Oto kilka najczęściej zadawanych pytań:

Pozycjonowanie wizytówek Google ma za zadanie zwiększyć jej widoczność w lokalnych wynikach wyszukiwania Google, co przekłada się na większą ilość klientów danego biznesu. Jest to proces odpowiedniego prowadzenia wizytówki Google, poprzez regularne dodawanie zdjęć, odpowiadanie na opinie, tworzenie postów i wiele innych.Pozycjonowanie wizytówek Google sprawdzi się najlepiej dla firm, które działają lokalnie i chcą przyciągnąć klientów z określonego obszaru geograficznego. Jest to szczególnie ważne dla firm stacjonarnych, takich jak restauracje, salony fryzjerskie, warsztaty samochodowe czy sklepy detaliczne, ale również dla usługodawców, np. hydraulików czy elektryków, którzy obsługują konkretny region.

Efektywne pozycjonowanie wizytówek Google pozwala nie tylko zwiększyć widoczność firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania, ale także buduje jej wiarygodność i ułatwia potencjalnym klientom kontakt z nią.

Efekty pozycjonowania wizytówek Google w ramach lokalnego SEO zwykle zaczynają być widoczne po około 3-6 miesiącach. Czas ten zależy od konkurencji w branży, aktualnego stanu Twojej wizytówki oraz intensywności działań SEO. Regularna optymalizacja i aktualizacja wizytówki mogą przyspieszyć osiągnięcie pożądanych wyników.

Tak, warto pozycjonować wizytówkę Google nawet bez posiadania strony internetowej. W kontekście lokalnego SEO, wizytówka Google My Business sama w sobie jest potężnym narzędziem, które może znacznie zwiększyć lokalną widoczność Twojego biznesu. Pozycjonowanie wizytówki Google pomaga w osiągnięciu wyższych pozycji w lokalnych wynikach wyszukiwania i na mapach, co jest kluczowe dla firm skupiających się na kliencie lokalnym. Oferuje również możliwość interakcji z klientami poprzez recenzje i aktualizacje, nawet bez posiadania dedykowanej strony internetowej.

W zakresie pozycjonowania wizytówek Google i lokalnego SEO, nie można udzielić gwarancji, że konkretne działania przyniosą określone wyniki. Wpływ na pozycjonowanie ma wiele zmiennych, w tym zmiany w algorytmach wyszukiwarek czy działania konkurencji. Jednakże, stosując najlepsze praktyki SEO, znacznie zwiększasz szansę na poprawę widoczności Twojego biznesu w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Jeśli jakakolwiek agencja gwarantuje, że Twoja firma trafi na najwyższy wynik listy wyszukiwania, to jest to zwyczajnie nieprawda. Poniżej fragment artykułu bezpośrednio od firmy Google:

Wystrzegaj się specjalistów ds. SEO, którzy twierdzą, że gwarantują pozycję w rankingach, mają „specjalne układy z Google” lub reklamują „priorytetowe zgłaszanie” witryn do Google. Nie ma żadnego priorytetowego trybu zgłaszania do Google. W rzeczywistości jedynym sposobem zgłoszenia witryny bezpośrednio do Google jest skorzystanie z narzędzia do sprawdzania adresów URL lub przesłanie mapy witryny, a to można zrobić samodzielnie.

Jeżeli chodzi o współpracę ze mną to otrzymasz comiesięczne, regularne raporty związane z pozycjonowaniem wizytówki Google i Twoją obecną pozycją w lokalnych wynikach wyszukiwania. Dodatkowo, regularna komunikacja przez wybrany przez Ciebie komunikator zapewni bieżące aktualizacje i możliwość szybkiego reagowania na zmiany. W ten sposób będziesz na bieżąco z wszelkimi działaniami i ich wpływem na Twoją lokalną widoczność.

Tak, pozycjonowanie wizytówki Google jest skuteczną metodą dotarcia do lokalnych klientów. Poprzez optymalizację Twojej wizytówki w Google My Business, zwiększasz widoczność Twojej firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania Google oraz na Google Maps. To z kolei pomaga potencjalnym klientom łatwiej znaleźć Twoją firmę, gdy szukają produktów lub usług, które oferujesz, w swojej okolicy. Skuteczne pozycjonowanie lokalne przyciąga ruch o wysokiej jakości, zwiększając szanse na przyciągnięcie klientów bezpośrednio z Twojego regionu.

Koszt pozycjonowania wizytówki Google, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak zakres potrzebnych działań czy konkurencyjność branży. Aby poznać dokładny koszt, warto zlecić darmowe zbadanie obecnej widoczności Twojego biznesu. Otrzymasz kompletny raport wideo wraz z wyceną ewentualnej współpracy.

Warto pamiętać, że inwestycja w optymalizację wizytówki Google, czy ogólniej mówiąc lokalne SEO, często przynosi długoterminową wartość dla biznesu, zwiększając jego widoczność i przyciągając więcej lokalnych klientów.

Tak, możesz samodzielnie zarządzać swoją wizytówką Google My Business, szczególnie jeśli posiadasz podstawową wiedzę na temat optymalizowania wizytówek Google i lokalnego SEO. Podstawowa optymalizacja, jak aktualizacja informacji, dodawanie zdjęć i reagowanie na recenzje, jest dość prosta. Jednakże, dla bardziej zaawansowanych aspektów lokalnego SEO, takich jak optymalizacja słów kluczowych czy strategie budowania linków, współpraca ze specjalistą może przynieść lepsze rezultaty.

Zachęcam Cię do skorzystania z darmowego raportu wideo, który określi Twoją obecną widoczność w lokalnych wynikach wyszukiwania. Kliknij tu aby przejść do raportu widoczności.

Odbierz bezpłatny raport lokalnej widoczności Twojej firmy​

Podaj niezbędne dane w formularzu po prawej stronie. Przygotuję zestaw danych na temat stanu wypozycjonowania Twojej wizytówki Google i powiązanej z nią strony www. Gdy raport będzie gotowy, otrzymasz link do nagrania, w którym krok po kroku powiem Ci o obecnym stanie Twojej wizytówki. Przedstawię Ci działania konkurencji, zalecanych rozwiązaniach i wielu innych, które pomogą wzmocnić Twoją widoczność poprzez pracę nad wizytówką Google i lokalnym SEO.​

pozycjonowanie wizytówek google

Pakiety Pozycjonowania Wizytówki Google ​

Poniżej znajdziesz trzy możliwości współpracy ze mną. W pierwszej kolejności optymalizuję Twoją wizytówkę a następnie przechodzimy do comiesięcznej, regularnej pracy nad lokalnym pozycjonowaniem. Praca z wizytówką to maraton, nie jednorazowa praca.

Maksymalna intensywność

Pakiet zawiera między innymi 4 autorskie posty w miesiącu dodane do Twojej wizytówki Google. 

Jednorazowe uzupełnienie wizytówki

Dogłębna analiza słów kluczowych istotnych dla Twojego biznesu pozwoli działać świadomie.

Standardowa intensywność

W tym pakiecie przygotowałem między innymi dwa autorskie posty oraz 5 NAP w miesiącu. 

Zwykle proces pozycjonowania trwa od 3 do 6 miesięcy, ale wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej wizytówki. Na cenę wpływa również łączenie usług, jeśli zdecydujesz się również na stworzenie strony internetowej, to cena każdego z pakietów zostanie obniżona. Kliknij poniższy przycisk i przejdź na stronę z dokładnym opisem każdego z ofertowanych przeze mnie pakietów oraz ich cen. 

"Współpracuję z Michałem przy pozycjonowaniu wizytówki Google i do tej pory jest to bardzo pozytywne doświadczenie. Cenię zaangażowanie i profesjonalne podejście. Michał to bardzo dobry wybór dla wszystkich, chcących zwiększyć lokalną widoczność w internecie. Polecam!"
Scroll to Top